Sok cikkünkben beszéltünk már a szemhéjcsüngés által okozott kellemetlenségekről, és azt is firtattuk, hogy lehet ez veleszületett probléma, vagy éppen az idő múlása okozza az izmok ernyedését. Abból a szemszögből viszont még nem közelítettük meg ezt a témát, hogy mikor beszélhetünk szerzett szemhéjcsüngésről.

Ugyanis sajnos létezik egy ilyen változata is annak, amikor felső szemhéjunk zavaróan lóg rá szemünk egy részére. A szerzett szemhéjcsüggés különböző más egészségügyi gondok mellékhatásaként, vagy eredményeként alakul ki. Ilyen lehet például nagyobb mértékű gyulladás a szem környékén, vagy egy sérülés, de okozhatja agyidegbénulás, valamilyen méreg bekerülése szervezetünkbe, vagy egy fertőző, komolyabb betegség is.

Ebben az esetben szintén arról van szó, hogy a szemhéjemelő izom sérül valamilyen formában, ezáltal hiányosan látja el a feladatát. Ennek következtében a felső szemhéjunk lejjebb fog lógni, mint normális állapotban, zavarva ezzel látásunkat, és természetesen esztétikailag is szintén zavaró lesz.

Ilyenkor mindenképpen szakértő orvoshoz kell fordulnunk, hiszen ha együtt élünk ezzel, akkor látásunk romolhat, és természetesen arcunk összképe sem lesz az eredeti. Szemhéjplasztikai eljárásunk során megoldják a fent említett problémáinkat, és a beavatkozást követően nem lesz már zavaró szemhéjcsüngésünk.

Nem csak a kinézetet javítja és a megfelelő látást segíti ez a plasztikai műtét, hanem elvégzése után teljesen máshogy fogjuk érezni magunkat, ha a tükörbe nézünk. Fiatalabb arc, és főleg fiatalabb tekintet fog visszanézni ránk, mellyel mindenképpen elégedettek leszünk.

Ha valakinek gondjai vannak szemhéjaival, az EstheticHungary Klinikán személyre szabott megoldást talál. Van, akinek a felső, van, akinek az alsó szemhéjplasztika, és van, akinek mindkét eljárás kombinációja változtatja meg az életét azzal, hogy szemei újra gyönyörűvé válhatnak, tekintete pedig újra elvarázsoló lehet.  

 

Tudjon meg többet a szemhéjplasztikáról és az EstheticHungary Klinikáról:

http://esthetichungary.hu/szemhejplasztika